Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 460
FIRMA KULIK - FIRMA KULIK – parasole, artykuły i gadżety reklamowe, usługi galwaniczne

logo2


Firma KULIK

 

Przyglądając się obszarom działalności Firmy Kulik, można poczuć lekką konsternację. Parafrazując znane przysłowie – co mają gadżety reklamowe do galwanizacji? My odpowiadamy – parasol.

 

Jeśli zechcą Państwo poświęcić chwilę na prześledzenie historii naszej firmy, rola parasola, jako wspólnego mianownika wszystkich obszarów naszej działalności, stanie się z pewnością bardziej czytelna.

Nasza historia to jednak przede wszystkim dowód na to, kim jesteśmy, jak działamy i jak podchodzimy do wielu kwestii związanych z funkcjonowaniem i rozwojem naszej firmy.

Szanujemy tradycję, ale pozostajemy otwarci na nowe możliwości. Wykorzystujemy szanse, szukamy nowych rozwiązań, czasem ryzykujemy, jednak kluczowe elementy naszego przedsiębiorstwa powstają w drodze ewolucji, nie rewolucji. Jesteśmy odważni, ale i rozważni. I wciąż się zmieniamy – nie dlatego, że wcześniej przyjęte rozwiązania były złe, tylko dlatego, że wciąż pojawiają się lepsze.

 

Dzięki takiemu sposobowi działania możemy zaoferować Państwu:

  • Know how, które wykorzystujemy, by działać skutecznie, i którym dzielimy się, żeby ta skuteczność była też Państwa udziałem.
  • Nowoczesną ofertę, dostosowaną do aktualnych potrzeb i wymagań rynku.
  • Systematyczne podnoszenie jakości produktów i usług.
  • Sprawniejszą i szybszą obsługę klienta, skrócenie terminów realizacji.
  • Przejrzystość, bezpieczeństwo i pewność współpracy.

 

Historia firmy

 

Początki działalności

W dniu 9 lutego 1957 roku Henryk Kulik wraz z żoną i wspólnikami rozpoczynają działalność w rzemieślniczym zakładzie ślusarskim mieszczącym się przy ul. H. Brodatego w Trzebnicy, gdzie produkowane są zamknięcia porcelanowe do butelek.
Po roku Państwo Kulik prowadzą już samodzielną działalność w pomieszczeniach gospodarczych u rodziców - w Siedlcu Trzebnickim. W zakładzie wytwarzane są smarownice i puszki smarne do elektrowozów.

LATA 60-te

Budowa własnego zakładu przy ulicy Bolesława Chrobrego 7 w Trzebnicy, który produkuje siatkę ogrodzeniową oraz zwijane kraty do sklepów na zamówienie okolicznych urzędów i firm.
W 1965 roku zostaje uruchomiona produkcja parasoli, a wkrótce potem również linia galwaniczna, która wykonuje antykorozyjne pokrycia stelaży.

LATA 70-te

Asortyment produkowanych parasoli zostaje poszerzony.
Rozwijają się usługi działu mechanicznego. Firma nawiązuje pierwsze kontakty z odbiorcami usług galwanicznych.

LATA 80-te

W 1989 r. firma rozpoczyna import parasoli, co pozwala na znaczne poszerzenie oferty. Modernizacji podlega park maszynowy służący do produkcji parasoli. 
Zostaje także powołany nowy zarząd firmy, w którego skład wchodzą najbliżsi z rodziny Henryka Kulika.

LATA 90-te

Zainstalowanie nowoczesnej, częściowo zautomatyzowanej linii produkcyjnej do galwanizacji i uruchomienie nowego działu złocenia galwanicznego to kolejne kroki w rozwoju firmy.

 

We Wrocławiu, przy ul. Rydgiera 3 zostaje otwarty sklep firmowy wraz z punktem naprawy parasoli.

 

Na początku lat 90-tych kontakt z dużym dostawcą z Niemiec otwiera przed Firmą Kulik nowe możliwości importu parasoli i artykułów reklamowych. W firmie wyodrębnione zostają trzy samodzielne działy: usług galwanicznych, produkcji i sprzedaży parasoli oraz sprzedaży artykułów reklamowych. Zabieg ten wymaga dużych zmian organizacyjnych, zwiększenia zatrudnienia i poszukiwań nowych rynków zbytu. Firmę zasila młody zespół działu reklamy.

 

Udział firmy w rynku parasoli znacznie się powiększa.

Nowe tysiąclecie

W 2000 r. firma kupuje duży obiekt po byłym PAFAWAG-u przy ul Wrocławskiej 9 w Trzebnicy, dzięki czemu możliwe staje się uruchomienie nowoczesnej linii galwanicznej wraz z oczyszczalnią ścieków.  Poprawa jakości usług galwanicznych pozwala na znaczne rozszerzenie kręgu odbiorców.

 

25 września 2000 r. Henryk Kulik otrzymuje od władz miasta tytuł Honorowego Obywatela Trzebnicy.

 

W szybkim tempie rozwija się dział reklamy. Firma prezentuje się na wielu targach branżowych. W 2005 roku zostaje uhonorowana nagrodą KRYSZTAŁOWE OKO REKLAMY za „połączenie wieloletniej tradycji z nowoczesną strategią marketingową oraz wysoką jakość oferowanych produktów” .

 

Dystrybucja parasoli Firmy Kulik obejmuje sklepy i hurtownie na terenie całego kraju.

 

25 grudnia 2003 r. umiera założyciel firmy, Henryk Kulik.

 

W roku 2006 Polskie Centrum Certyfikacji wydaje Firmie Kulik Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2001 w zakresie świadczenia usług obróbki galwanicznej.

Dzisiaj

Firma Kulik zatrudnia blisko 100 pracowników. Obsługuje ponad 400 klientów i sprzedaje swoje wyroby w całym kraju.

 

Usługi galwaniczne cieszą się uznaniem na rynkach europejskich i w Ameryce Płn.
Dział reklamy poszerza swoją ofertę o usługi kreatywne, projektowanie graficzne i marketingowe doradztwo strategiczne. Wzbogacona oferta jest sprzedawana pod nową marką – AdVeno.

 

 

go to top

W naszym serwisie do celów analitycznych wykorzystujemy pliki cookies.

Możesz w każdej chwili wyłączyć zapisywanie tych plików, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz tutaj

Zamknij